dvojnásobná vražda

Šéf protikorupční policie na místě vraždy Kuciaka. Proč? řeší média

Pohřeb Jána Kuciaka
Zdroj: TV Markíza
Téma:

Na místě vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny přijel v den objevení těl i šéf protikorupční jednotky policie Róbert Krajmer. Slovenská média nyní řeší, proč tam byl. Krajmerova jednotka nemá na starosti vyšetřování vražd a skutečnost, že Kuciak připravoval článek o propojení podsvětí s vrcholnými politiky, nebyla v té době veřejně známá.

Na neobvyklou přítomnost šéfa protikorupční policie na místě vraždy upozornil deník Trend.sk. Určitě nepřijel vyšetřovat vraždu a v době nálezu těl nikdo nevěděl, že Kuciak připravuje reportáž o italské mafii.

 

Přítomnost protikorupčního policisty u nálezu těl ale policejní prezídium odmítlo komentovat. Mnistr vnitra Róbert Kaliňák řekl, že Krajmerova účast byla v pořádku, protože právě jeho tým podal na italskou skupinu kolem podnikatele Vadaly obvinění. Jenže v době, kdybyl Krajmer na místě vraždy, se vůbec nevědělo, že novinář připravuje článek o italské mafii.

 

 

Podle deníku elitního policistu v ten den s Kuciakem spojovala jiná věc - Kuciakova redakce v minulosti popisovala propojení oligarchy Norberta Bödöra se stranou Smer, v kauze tehdy figurovala i Krajmarova manželka Mária, která inkasovala neobvykle vysoké odměny ve výši 239 tisíc euro krátce po vstupu do firmy Kúpele Trenčianské Teplice.

 

Kuciak psal o Bödörovi v souvislosti s řadou státních zakázek v hodnotě několika milionů eur z ministerstva hospodářství, které tehdy vedl ministr strany Smer. Novinář rovněž odhalil, že firma, kterou před několika lety založil policejní prezident Tibor Gašpar, sídlí v budově, která patří Norbertovi Bödörovi.


Pohřeb novináře Jána Kuciaka se uskutečnil v sobotu:

 

TN.cz