Výhružky

Muž se na vyptával na odměnu za vraždu primátora. Jde po něm policie

Pražský primátor Zdeněk Hřib
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 26. 4. 2020
Téma:

Policie se začala zabývat fotomontáží, kterou na facebooku sdílel muž vystupující jako zástupce "Slušných lidí". Ve svém příspěvku vyhrožoval pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti), starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi (TOP 09) a starostovi Řeporyjí Pavlu Novotnému (ODS).

O celé situaci informoval v neděli server Aktuálně.cz. Podle tohoto webu umístil muž na svůj facebook obrázek, který zachycuje pražské politiky v obklopení ozbrojeného komanda. Na snímku je zobrazen i sám, jak drží zbraň.


"Nevíte, kolik rublů je odměna? Přišel jsem kvůli koroně o peníze a potřebuju to nějak doskočit,“ stálo v popisku zveřejněné fotomontáže.Na fotografii upozornil v sobotu na twitteru novinář týdeníku Respekt Ondřej Kundra. Záhy okomentovala jeho příspěvek také Policie České republiky: "Děkujeme za upozornění, policie už se případem zabývá.“


Podle Aktuálně.cz Pernica v neděli fotomontáž smazal a zveřejnil její cenzurovanou verzi. I tu ale nakonec odstranil. V příspěvku se měl údajně hájit, že šlo pouze o vtipný příspěvek a satiru.

 


Kvůli nedávnému odstranění sochy maršála Koněva na Praze 6 čelí primátor Hřib a starosta Kolář výhružkám. Odstranění sochy totiž vyvolalo značnou nevoli a protesty Ruska. Právě kvůli tomu museli být oba muži pod bezpečnostní ochranou.

 

Bezpečnostní složky měly varovat také starostu Řeporyjí Pavla Novotného, který je rovněž pod policejní ochranou.

 

Socha maršála Koněva zmizela z náměstí v pražské Bubenči. Více v následující reportáži:

 

TN.cz