Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.3. 2017 12:45
Kontroverzní požadavek

Šéfka exekutorů: 150 tisíc měsíčně je pro nás málo! Zasloužíme víc

Prezidentka Exekutorské komory Pavla Fučíková
Zdroj: oficiální zdroj

Exekutor průměrně bere 120 až 150 tisíc korun hrubého měsíčně. Prezidentka Exekutorské komory Pavla Fučíková se ale i tak domnívá, že to nestačí. A představuje si částku ještě řádově vyšší.

 Už nyní mají exekutoři vyšší plat než řada soudců, poslanci i senátoři. "Aktivní exekutor má průměrně plat mezi 120 a 150 tisíci hrubého měsíčně a zaměstnává dvacet lidí," řekla v rozhovoru DVTV prezidentka Exekutorské komory Pavla Fučíková.


Přesto se jí zdá, že jsou soudní exekutoři, kterých v Česku působí kolem 150, podhodnocení. A to výrazně. "Exekutor je zároveň manažer. A třeba manažeři v ČEZu, kteří firmu ani neřídí, berou 350 tisíc. Proč by takovou částku nemohl mít soudní exekutor?" ptá se Fučíková.
 


A víc peněz pro své kolegy žádá i proto, že exekutoři jsou podle ní často cílem útoků dlužníků. "Je to nebezpečná práce, exekutoři stojí v první linii," míní prezidentka exekutorů. 

Její slova popudila i předsedu Starostů Petra Gazdíka. "A co potom chudáci starostové, policisté, hasiči, záchranáři .....?" napsal na svůj facebookový profil.


Fučíková si v rozhovoru také postěžovala, že až 80 procent exekucí se podle ní nepovede dotáhnout do konce a exekutor tak na nich tratí. I zákony jsou podle ní na straně dlužníků.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PLAT SNŮ: Kolik bere prezident Miloš Zeman a další politici? Z toho vám spadne brada!

Práce snů: Budete placeni za to, že 90 dní nevylezete z postele!

pez TN.cz
Reklama