Nouzový stav

Šel po silnici bez roušky a napadl policistu, hrozí mu doživotní trest

Slovenská policie - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
28.10. 2020 16:00
Téma:

Nouzový stav výrazně zpřísnil tresty i na Slovensku. Až doživotí může vyfasovat 20letý mladík z města Strážske na východě země, který napadl policistu. Předtím pobíhal po silnici s holí v ruce a neměl roušku.

Mladík kráčející po středu silnice sholí v ruce ohrožoval v pondělí večer nejen sebe, ale také projíždějící řidiče. Na místo nedaleko železničního přejezdu ve východoslovenském městě Strážske okamžitě vyrazili policisté.

 

"Na příslušníka policejního sboru fyzicky zaútočil poté, co ho policista upozornil, aby opustil střed vozovky, protože svým chováním ohrožuje svůj život a zdraví, stejně jako kolemjedoucích řidičů motorových vozidel, kteří se mu museli vyhýbat," řekla portálu tvnoviny.sk policejní mluvčí Jana Mésarová.

 

Potížista navíc neměl na tváři roušku. Nenasadil si ji ani po výzvě policistů, místo toho na ně vulgárně pokřikoval a vyhrožoval jim zabitím.

 

 

Na policistu se nejprve pokusil zaútočit holí, potom se snažil udeřit ho pěstí. "Pokud o úder i do oblasti tváře mu nevyšel, protože policista se mu vyhnul a mladíka zpacifikoval za použití donucovacích prostředků," doplnila Mésarová.

 

Agresivní mladík potom putoval rovnou do cely, prokurátor však nesouhlasil s vazbou, a tak se vrátil na svobodu. 

 

Svým nezodpovědným a útočným chováním si pořádně zavařil. Obvinili ho z útoku na veřejného činitele, kterého se dopustil během nouzového stavu. Může tak odejít s výrazně přísnějším trestem než obyvkle. V případě prokázání viny mu hrozí 12 až 25 let nebo i doživotí za mřížemi.

TN.cz