Přerušení provozu

Šel vstříc smrti? Metro na lince A zastavil muž v kolejišti!

Policie v metru
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Na lince A pražského metra se po středečním poledni zastavil provoz. Vlaky přestaly jezdit mezi Dejvickou a Náměstím Míru. Případ vyšetřují policisté, vážně zraněný muž skončil v nemocnici. Provoz se podařilo obnovit až po dvou hodinách.

O pádu muže do kolejiště ve stanici Hradčanská se policisté a záchranáři dozvěděli kolem půl jedné odpoledne. Provoz se v místě okamžitě zastavil, cestující museli přestoupit do tramvají a autobusů.

 

"Muž utrpěl vážné zranění hlavy, museli jsme ho připojit na umělou plicní ventilaci a po podání léků jsme ho převezli do nemocnice," řekla TN.cz mluvčí záchranky Jana Poštová.


Policejní mluvčí doplnil, že jednou z vyšetřovacích verzí je i to, že muž seskočil do kolejiště a šel vstříc přijíždějícímu metru.

 

 

"Náhradní doprava je zajištěna tramvajovými linkami, autobusové linky 107 a 147 jsou prodlouženy do zastávky Staroměstská," uvedl pražský dopravní podnik na svém webu.

 

Výluka byla delší než obvykle, metro na velké části linky A nejezdilo asi dvě hodiny. Provoz byl obnoven těsně před půl třetí odpoledne.

pez TN.cz