LIBERECKÝ KRAJ

Ředitel odmítal testování dětí a roušky. Radní v Semilech ho odvolali

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 20:34
20.4. 2021 10:26
Téma:

Kvůli netestování dětí a nevyžadování nošení roušek ve Waldorfské škole v Semilech odvolala městská rada jejího ředitele. Odvolání schválili radní jednohlasně. Kvůli netestování hrozila městu pokuta.

Ředitel Waldorfské základní a střední školy Ivan Semecký skončil. Na pondělním jednání to schválili semilští radní.


"Vědomé porušování povinností stanovených mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví pokračovalo i tento týden. Situace ve Waldorfské základní a střední škole Semily se od předchozího týdne nijak nezměnila. Pan ředitel na jednání rady města žádal o více času, ale z jeho strany nebyl učiněn žádný vstřícný krok. I když si škola na pondělní testování nakoupila 'plivací' Ag testy, výsledek byl stejný – ve škole bylo z rozhodnutí pana ředitele přítomno 44 dětí, u kterých nebylo provedeno testování dle mimořádného opatření MZ," uvedli ve společném prohlášení starostka města Lena Mlejnková a místostarosta Tomáš Sábl. Semecký také odmítl vyžadovat po dětech nošení roušek.

 

Zde si přečtěte celé vyjádření města k odvolání ředitele:

Odvolání ředitele Waldorfské základní a střední školy Semily [pdf]

 

"My jsme opravdu jediná škola, která se k tomu takhle oficiálně postavila. Nejsme testovací centrum. Proč bychom my měli zodpovídat za děti? Za děti mají zodpovídat rodiče," vyjádřil se již dříve Ivan Semecký pro TV Nova.

 


"Stojím si za tím, aby ta škola byla otevřená všem dětem. To není v pořádku, aby se ze škol dělala testovací centra a aby ředitel přebíral veškeré povinnosti za rodiče a rozhodoval o jejich dětech," řekl také Semecký.

 

Anketa

Souhlasíte s odvoláním ředitele?

Hlasovalo 530 lidí.

 

Od hygieny kvůli jeho postupu hrozila městu až třímilionová pokuta. Za ředitele se ale postavili rodiče, kteří na jeho podporu sepsali petici, pod který jen za dva dny sehnali 150 podpisů.


Škola v Semilech odmítá děti testovat, hrozí jim až třímilionová pokuta, podívejte se na reportáž TV Nova:

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz