Erdogan Atalay

Semir z Kobry 11 slaví padesátiny. V seriálu hraje už 20 let

Herec Erdogan Atalay, kterého všichni znají spíše jako Semira z legendárního seriálu Kobra 11, slaví padesáté narozeniny. S touhle postavou je spojen už dvacet let a zatímco jeho filmoví parťáci se neustále střídali, on zůstává seriálu věrný.

Seriál Kobra 11 udělal z dnes padesátiletého Erdogana Atalaye megahvězdu. o seriálu nastoupil 163 centimetrů vysoký herec v roce 1996 jako dálniční komisař Semir Gerkhan. Od té doby ho seriál plně zaměstnává, a tak ho v jiných rolích uvidíte minimálně.

 

Z Kobry 11 se totiž stala kultovní záležitost. Kvůli natáčení si producenti dokonce postavili vlastní úsek dálnice v Německu, na kterém se natáčely všechny akční scény.

 

Od začátku je českým hlasem Semira Gerkhana dabér Bohdan Tůma. "Dvacet let už dělám Atalayovi dělám v Čechách dabingové entrée. Neustále lítaj po dálnici, neustále honěj zločince, jsou rozsekaní, vyléčí se a další díl na novo," řekl dabér Bohdan Tůma TV Nova.

 

 

Populární Atalay je prý stále skromný muž milující vaření a potápění. Fanouškům často nahrává na sociální sítě videa. Herec je rozvedený a má dvě děti.

 

Dvacátou řadu seriálu, ve kterém bylo dosud zničeno přes 5000 vozů, odvysílá skupina Nova už brzy na Fandovi.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
vbo, Michal Čoudek TN.cz