Záchranná akce

Senior se zřítil při sestupu z vyhlídky. Ke zraněnému letěl vrtulník. VIDEO

Lucie Staničková
Lucie Staničková
16.6. 2020 9:27
Téma:

V pondělí odpoledne zasahovali záchranáři v Broumovských stěnách na Náchodsku, kde se při sestupu ze skalní vyhlídky Supí hnízdo zřítil jednasedmdesátiletý muž. Zraněného muže museli z těžko přístupného terénu vyzvednout pomocí lanového podvěsu pod vrtulníkem.

Nehodu ohlásili na tísňovou linku svědci události. V oblasti se v té době pohybovali také letečtí záchranáři, kteří na místo okamžitě dorazili a pomáhali s organizací celého zásahu.

 

"Senior při pádu v obtížně přístupném terénu utrpěl zranění hlavy a ruky, byl však při vědomí a s okolím komunikoval,“ uvedl pro TN.cz mluvčí záchranářů Ivo Novák.

 

Na místo nehody vyrazily všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS), včetně výjezdové skupiny rychlé zdravotní pomoci (RZP) z Broumova a vrtulníku letecké záchranné služby z Hradce Králové.

 

 

"Zraněného záchranáři zajistili a připravili na přesun v podvěsu pod vrtulníkem. Takto ho transportovali na bezpečné místo, kde byl předán posádce rychlé zdravotní pomoci,“ řekla mluvčí hasičů Martina Götzová.

 

Muže záchranáři převezli do náchodské nemocnice.

TN.cz