Zloděje vypátrali

Senior vysypal žebrajícím všechny drobné, ti mu pak ukradli peněženku

Martin Kočárek
Martin Kočárek
29.10. 2020 17:49
Téma:

Senior pomohl dvojici, která na ústeckém nádraží prosila kolemjdoucí o drobné. Na dobrý skutek ale 68letý muž doplatil a přišel o celou peněženku. Policii se díky kamerovým záznamům podařilo zloděje vypátrat.

Na ústeckém nádraží si 30letý muž a jeho o šest let mladší partnerka vyhlédli seniora. Prosili ho o peníze, 68letý muž měl s nimi slitování a sáhnul do batohu pro peněženku.

 

Vysypal z ní všechny drobné. Peněženku pak uklidil zpátky do zadní kapsy batohu. Pár se ale muži odvděčil tím nejpodlejším způsobem.

 

"Jako projevení vděku staršího muže pachatel objal a peněženku mu z kapsy znova vytáhnul a odcizil. Policisté po vyhodnocení kamerových záznamů ihned věděli, o jakou dvojici se jedná," uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

 

 

Během pár dnů se kriminalistům podařilo zloděje vypátrat. A už s nimi neměli takové slitování jako senior, který jim bezelstně daroval peníze. Obvinili je z krádeže a vzhledem k nouzovému stavu bude soud výrazně přísnější - obviněným hrozí až osmileté vězení.

drz TN.cz