Hyeny z Mostu

Seniora okradli o statisíce korun! Chtěli ho připravit i o bydlení

Téma:

Drzost zlodějů, kteří okrádají důchodce, stále stoupá. Své o tom ví senior z Mostu, který přišel o úspory a málem i o střechu nad hlavou. Jednatřicetiletá žena z Nymburska společně se svým známým ho totiž postupně okrádali.

Dvojice měla s důchodcem postupně chodit po poštách, kde vybíral svoje peníze a dával je ženě a mladíkovi. Tomu přitom nebylo ještě ani 18 let. Seniorovi měli namluvit, že mu peníze schovají do trezoru a tak o ně nemůže přijít.

 

To ale nebylo všechno! Pak měli podle policistů seniora odvézt na jednu mosteckou poštu a měli připravenou plnou moc k převodu vlastnictví seniorova bytu v hodnotě 300 tisíc korun.

 

K tomu naštěstí nedošlo. Zasáhla totiž pracovnice u přepážky, která se pána zeptala, zda chce opravdu byt převést na jiného majitele. To pro něj prý bylo velké překvapení. Vyšetřování ukázalo, že už předtím byli na jiné poště, kde také s převodem bytu neuspěli.

 

 

I tak ale povedená dvojice seniora připravila o částku téměř 140 tisíc korun. Ženě nyní hrozí až pět let za mřížemi, mladíkovi trest poloviční. Vyšetřování ukázalo, že dvojice si důchodce nevybrala jen tak náhodou.

 

Obviněný mladistvý měl totiž muže okrást už dříve, a to s jinou ženou. Tehdy si seniora mladík vyhlédl na poště, kde byl pro penzi a nabídl mu, že ho odveze domů.

 

 

Muž se zdráhal, ale nakonec s mladíkem odjel. Ten hned druhý den na seniora zazvonil a společně s pětadvacetiletou ženou mu nabízeli úklid. Senior sice zprvu nechtěl, ale nakonec dvojici pozval k sobě domů.

 

Žena uklidila, řekla si o půjčku 1 000 korun a hotovost získala. Další den dvojice přišla, že úklid dokončí. Jenže se tak nestalo. Podle policie žena byt prohledala a peníze, které našla, následně ukradla. Když to důchodce zjistil, obrátil se na policii. Tehdy ho dvojice okradla o 200 tisíc korun.

TN.cz