Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Smrt v Prostějově

Seniora trápilo zdraví manželky, tak ji nejspíš zabil. Hrozí mu 20 let!

Zdroj: TV Nova

Policisté z Olomoucka od středy prošetřují velmi neobvyklou vraždu v Prostějově. Podle všeho to zatím vypadá, že manžel neunesl špatný zdravotní stav své ženy a zabil ji - nejspíš udusil.

Policisté se o všem dozvěděli ve středu odpoledne od záchranky. Přivolaná posádka zdravotníků totiž měla podezření, že čtyřiasedmdesátiletá žena v prostějovském bytě nezemřela přirozeně.

 

"Policisté po příjezdu do bytu ženy zjistili, že seniorka zemřela násilnou smrtí, pravděpodobně na následky dušení. Přesnou příčinu úmrtí zjistí kriminalisté po provedení nařízené soudní pitvy," upřesnil policejní mluvčí Libor Hejtman.

 

K činu se přiznal ženin manžel, který s vyšetřovateli plně spolupracuje. V době vraždy nebyl důchodce opilý, ani pod vlivem drog.

 

 

"Z předběžně zjištěných skutečností vyplývá, že k činu sedmasedmdesátiletého muže dohnalo zoufalství z dlouhodobě neutěšeného zdravotního stavu jeho manželky," popsal neobvyklý motiv vraždy Hejtman.

 

Protože senior s kriminalisty spolupracuje, nežádají pro něj policisté vazbu. Podle informací TV NOVA je mužovo obvinění na spadnutí, u soudu mu může hrozit až dvacetileté vězení.

pez TN.cz