boj o život

Seniora uvěznil strom! Lékař ho prohlásil za mrtvého, muž byl živý

Pád stromu - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Tři dny bojoval jednasedmdesátiletý senior ze slovenské Domaniže o život poté, co ho zavalil strom. Když ho záchranáři v neděli našli, prohlásili ho za mrtvého. Muž byl však celou dobu naživu. Jakmile to lékař zjistil, převezl zraněného muže vrtulník do nemocnice v Žilině s poraněním páteře a hlavy.

Senior se vydal ve čtvrtek do lesa na dřevo u obce Domaniže na severozápadě Slovenska. Když kácel suchou borovici, měla ho zavalit a uvěznit polovinu těla. Sousedé ho začali postrádat po dvou dnech a zavolali na policii.

 

Okamžitě se rozjela pátrací akce, do které se zapojili i obyvatelé obce, informovaly tvnoviny.sk. Muže se podařilo najít v neděli kolem půl páté odpoledne. Na místo byla přivolaná záchranka.

 

"Operační středisko vyslalo na místo rychlou lékařskou pomoc a vrtulník záchranné služby. Lékař konstatoval smrt," uvedl Jozef Minár z operačního střediska.

 

 

Poté si však záchranář všiml, že senior žije. Vrtulník ho transportoval do Fakultní nemocnice v Žilině s poraněním hlavy a páteře. "Aktuálně se nenachází v kritickém stavu, ale nadále zůstává na intenzivní péči," uvedla mluvčí nemocnice Lenka Záteková.

 

Případem se zabývá také policie, která zahájila trestní stíhání kvůli ublížení na zdraví.

reg TN.cz