Tahají z nich peníze

Senioři pozor: Podvodníci opět udeřili, zkouší to po telefonu!

Téma:

Jihočeští kriminalisté vyšetřují další sérii podvodných telefonátů. Zřejmě dvojice žena a muž se snaží získat od starších lidí peníze. V jednom z posledních případů chtěl neznámý pachatel z manželského páru vylákat více než jeden milion korun.

Na stole kriminalistů leží už desítky oznámení seniorů o podvodných telefonátech. Scénář je stále stejný. Neznámý muž a žena si vytipují své oběti a představují se jako známí jejich příbuzných. Požadují pro ně peníze na nákup auta,dovolenou nebo proto,že se vnuk nebo vnučka seniora dostali do tíživé situace.

 

Podle kriminalistů během jediného dne volal muž hned osmi seniorům. Šest jich bylo z Českých Budějovic, dva z Jindřichova Hradce.

Neznámí si své oběti vybírají v telefonním seznamu. Většina seniorů totiž stále používá telefon s pevnou linkou. Stačí si najít křestní jména, která se dříve nejčastěji používala jako jsou Anastázie, Josefína,nebo třeba Marie. Podobně si vybrali i manžele z Českých Budějovic a požadovali pro jejich vnuka půjčku více než milion korun.

 

"Ani v jednom případě senioři legendě neuvěřili, následně si telefonát ověřili u svých příbuzných a vše oznámili na linku 158," popsala prozatimní neúspěch podvodníků policejní mluvčí Lenka Krausová.

V podstatě úplně stejný postup používá i jiný neznámý podvodník, který "úřaduje" v okolí Mělníka a Mladé Boleslavi. I ten se vydává za vnuka a požaduje peníze. Podle kriminalistů už bohužel několikrát uspěl.

pez, Jiří Bydžovský TN.cz