Pardubický kraj

Seniorka (88) skončila pod koly autobusu. Na místě zemřela

Petr Brzek
Petr Brzek
22.9. 2020 11:52
Téma:

Autobus městské hromadné dopravy srazil v pondělí večer v Ústí nad Orlicí na přechodu pro chodce seniorku. Ta svým zraněním na místě podlehla. Policisté zatím přesně nevědí, co se stalo, a žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování příčiny neštěstí.

Nehoda se stala v šest hodin večer, a to na světelné křižovatce poblíž centra města. Při odbočování autobusu se podle policie objevila na přechodu nečekaně osmasedmdesátiletá chodkyně. Řidič už autobus nedokázal zabrzdit.

 

"Řidič autobusu jel po ulici T. G. Masaryka, odbočoval vpravo na ulici Moravskou, kde došlo ke středu autobusu a chodkyně. Osmasedmdesátiletá žena svým zraněním na místě podlehla,“ informovala policejní mluvčí Dita Holečková.

 

 

25letý řidič autobusu se na místě nehody psychicky zhroutil. Dechová zkouška u něj vyloučila přítomnost alkoholu.

 

Policisté budou čekat na závěry soudní pitvy zemřelé seniorky. Ta by měla napovědět, v jakém zdravotním stavu žena byla před nehodou a zda její chování neovlivňovaly například léky nebo návykové látky. Dopravní policisté zatím nemohou ukázat na konkrétního viníka neštěstí, a právě proto hledají svědky této tragédie.

 

 

Na policejní linku 158 by se měli ozvat všichni, kteří střet viděli, a to nejen lidé, kteří se pohybovali v okolí křižovatky, ale taky případně cestující v autobusu.

 

Kvůli sloganu SPD odmítl vyjet řidič autobusu. Podívejte se na reportáž televize Nova:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

jh TN.cz