Českobudějovicko

Seniorka měla dlouhé měsíce snášet útoky! Policie obvinila muže z loupeže

Smutná seniorka - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
4.3. 2021 7:59
Téma:

Útoky na seniorku se zabývají českobudějovičtí kriminalisté. Žena dlouhé měsíce snášela návštěvy muže, který od ní získával peníze. Poškozenou vulgárně urážel a fyzicky napadal. Po posledním setkání se obrátila na policii, která podezřelého zadržela a obvinila z loupeže.

Dlouhé tři měsíce trpěla čtyřiaosmdesátiletá žena návštěvy šestatřicetiletého muže, po posledním odchodu, kdy si měl odnést také pár tisíc korun, se obrátila na policii. Navíc musela být ošetřena v nemocnici.

 

"Hlavní aktér, policistům velice dobře známý pro jinou trestnou činnost, navštěvoval seniorku v jejím bytě. A to výhradně s úmyslem získat od ní peníze. Ať už po dobrém, či po zlém. Ženu vulgárně urážel a fyzicky napadal, když v pondělí odpoledne na místo přijeli policisté a kriminalisté, kteří si příběh vyslechli, dali se okamžitě do pátrání po podezřelém. Toho se podařilo zadržet pár hodin po incidentu," popsala mluvčí policie Lenka Krausová.

 

Muž byl podle policistů opilý, nadýchal přes jedno promile. Na vystřízlivění čekal v policejní cele. Po podání vysvětlení ho policisté obvinili z loupeže a podali podnět k jeho vzetí do vazby.

 

 

"Tento případ je varováním a ukázkou pro všechny, kteří se s podobným jednáním sami setkali, či o něm vědí ze sousedství, rodin a doslechu. Důležité je ukázat těmto lidem, že pro takovéto chování není v naší společnosti místo, čím déle necháte agresora konat, tím silnější se bude cítit. Pokud se cítíte ohroženi, svěřte se svým známým, lidem, kterým věříte, či celou věc oznamte rovnou na linku 158, důležité je v těchto případech konat co nejdříve a situaci řešit," doporučuje Krausová.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz