nebudou ji stíhat

Žena zabila nožem zloděje, který se k ní dobýval. Šlo o sebeobranu

Seniorka se bránila nožem
Zdroj: TN.cz
Téma:

Paní Jarmila (67), která loni v září bodla a usmrtila ve svém domě zloděje, nebude trestně stíhána. Podle policie šlo o nutnou sebeobranu a případ byl odložen.

"Případ byl odložen, protože policie nemá podezření, že by se jednalo o trestný čin," uvedl policejní mluvčí Richard Palát.

 

Na vyhodnocení případu však paní Jarmila čekala několik měsíců. Policie nakonec vyhodnotila, že žena jednala v nutné obraně.

 

 Podívejte se na reportáž z loňského roku.

 

Vše se odehrálo v jejím domě v Nové Vsi 14. září. Paní Jarmila spala v jednom z pokojů, když zaslechla hluk, jak se vysypalo sklo u vstupních dveří. Seniorka se běžela schovat do kuchyně, vyzbrojila se nožem a zavolala policii. Muž ji nadával a křičel, že ji zabije.

 

Poté se se zlodějem přetahovala o kliku od kuchyňských dveří a během souboje ho bodla nožem. Muž zranění podlehl. Paní Jarmila se při rozhovoru s TV NOVA neubránila slzám, ale přiznala, že kdyby se situace odehrála znovu, jednala by stejně.

 

 

Stále však žije ve strachu a i několikrát za noc chodí po bytě a zkouší kliky na dveřích a to i přesto, že si dům pro jistotu lépe zabezpečila.

kik TN.cz