konec pátrání

Sériový útočník odpaloval bomby v Texasu. Sám zemřel při výbuchu!

Téma:

Texaský Austin v březnu čelil sérii výbuchů. Zemřeli při nich dva muži a několik dalších lidí bylo zraněno. Policie v úterý našla podezřelého, kterého začala pronásledovat. Honička skončila jeho smrtí – muž se sám odpálil.

Obyvatelé Texasu si mohou zřejmě oddychnout. V úterý večer zemřel muž, kterého policie podezřívala, že stojí za sérii výbuchů. Policie ho pronásledovala od hotelu, který se nacházel kousek za Austinem.

 

Policisté po muži vystřelili. Ten po chvíli zastavil u krajnice a odpálil výbušninu ve svém autě, na místě zemřel. "Podezřelý při výbuchu utrpěl vážná zranění," řekl policejní šéf Brian Manley. Podle Manleyho se jedná o bělocha, jeho jméno ale odmítl sdělit.První výbuch vyděsil obyvatele Texasu 2. března. Zemřel při něm 39letý muž. Další dva výbuchy se staly jen o několik dní později - jeden nepřežil 17letý mladík a byla při něm zraněna i jeho matka.

 

 

Třetí výbuch vážně zranil 75letou ženu hispánského původu, která byla převezena do nemocnice ve vážném stavu. Čtvrtý útok se stal v pondělí, opět v texaském Austinu. Byli při něm zranění dva muži.

 

Místní policie v neděli uvedla, že ten nebo ti, kdo za balíčky s výbušninou stojí, se útoky pokouší komunikovat nějaké sdělení. Manley řekl, že policie se snaží rozkrýt ideologické pohnutky za útoky. Mají podezření, že se jednalo o útoky z rasové nenávistí – mladík a muž, kteří zemřeli, byli černoši.

Související témata:
ham TN.cz