hromadný útěk

Šest dívek přepadlo vychovatelku a uteklo! Jednu policie dopadla

Téma:

Z diagnostického ústavu v Praze uteklo v noci šest dívek. Krátce předtím měly surově škrtit a napadnout svou vychovatelku. Pak jí vzali mobil i peníze. O útěk se prý pokusily už začátkem týdne, ale tehdy jim nevyšel.

Po šestici dívek začali kriminalisté pátrat už v noci, z diagnostického ústavu měly prý utéct jen ve spodním prádle. "Včera kolem deváté hodiny jsme přijali oznámení na linku 158 o tom, že z výchovného ústavu v Praze 4 uteklo šest chovankyň," řekl policejní mluvčí Jan Rybanský.

 

Ještě před útěkem měly napadnout a okrást jednu z vychovatelek. Vzaly jí mobilní telefon a peníze. "Ony jí obmotaly izolepu kolem hlavy a prý jí jedna držela nůžky pod krkem," popsala dívka z ústavu.

 

Dívky se měly z diagnostického ústavu v pražských Hodkovičkách pokusit utéct už začátkem týdne, to se jim však nepovedlo. Při druhém pokusu už byly úspěšné.
 

 

Zaměstnanci diagnostického ústavu se k útěku dívek nechtěli vyjadřovat. "Já se Vám omlouvám, ale my takhle narychlo vám nemůžeme nic poskytnout," vysvětlila zaměstnankyně.

 

Jednu z dívek se prý policistům odpoledne podařilo vypátrat, po dalších pěti stále pátrají. "V současné době jsou mladistvé podezřelé ze spáchání provinění loupež, v tomto případě, protože jsou mladistvé, jim hrozí pětiletý pobyt za mřížemi," dodal Rybanský. Na útěku podle policie nejsou poprvé.

reg/Dominika Janochová TN.cz