Honzíkova cesta

Šestiletý Honzík v Plzni ujel tatínkovi tramvají. Hledali ho po celém městě

Ztracený chlapec v tramvaji
Zdroj: Profimedia, Getty Images
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 29.1. 2020 14:53
Téma:

Malý cestovatel v úterý kolem čtvrté hodiny odpoledne zaměstnal spolu s vyděšeným tatínkem i plzeňské policisty a strážníky. Šestiletý chlapeček zapomněl vystoupit z tramvaje číslo 2 ve směru od Skvrňan do centra Plzně. Honzík se v pořádku vrátil domů díky pomoci všímavé cestující.

Nešťastný tatínek zavolal policii, zatímco tramvaj mířila do centra města i s jeho synem. Policisté se strážníky se dali do prohledávání tramvajové linky i okolí trasy, kam se malý cestovatel mohl vydat.

 

Osamělého chlapečka se žlutočernou školní taškou si naštěstí všimla jedna z cestujících a maličkého se ujala. Dokonce ho bezpečně dovedla až domů poté, co jí Honzík prozradil, kde bydlí. U domu chlapce předala jeho otci a policisté poté, co se ujistili, že se malý cestovatel v pořádku vrátil, odvolali pátrání.

 

 

"Policie kontaktovala náš dispečink a ten pak podal zprávu všem řidičům, že se ztratilo malé dítě. Dřív, než ale řidiči stačili dát zpětnou vazbu, policie zavolala, že už se dítě našlo a vše je v pořádku. Pokud by řidič zjistil jako první, že má ve voze opuštěné dítě, může zavolat rovnou na policii, nebo napřed na dispečink a ten pak policii zkontaktuje," informovala mluvčí plzeňských dopravních podniků.

 

 

Podle policie šlo doslova o bleskovou akci. Od doby nahlášení ztraceného chlapečka do okamžiku, kdy se ve zdraví zase našel, uplynula sotva hodina.

 

"Může se to stát komukoli. Je snadné někoho odsuzovat, ale jen málokdo si je ochotný sáhnout do vlastního svědomí. V tomto případě šlo skutečně jen o nepříjemnost, která měla šťastný konec," řekla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

TN.cz