Analýza pozůstatků

Šestnáct let po útocích 11. září identifikovali další oběť!

útok na WTC
Zdroj: Mediafax
Při útoku na Světové obchodní centrum zemřelo 2753 lidí
Téma:

Tým patologů identifikoval další oběť teroristického útoku z 11. září 2001. Její totožnost úřady na žádost rodiny nezveřejnily, šlo ale zřejmě o muže. Dosud nebylo identifikováno asi 40 procent obětí.

Úřad hlavního patologa New Yorku identifikoval tělesné pozůstatky muže, který zemřel 11. září 2001 při útoku na Světové obchodní centrum. Jde o první identifikaci oběti od března 2015. Totožnost muže úřady nezveřejnily, píše portál tvnoviny.sk.

 

Odborníci se nadále snaží identifikovat pozůstatky 1112 lidí, což je asi 40 procent obětí útoku. Oficiálně jsou tak stále považovány za nezvěstné, což má podle psychologů negativní vliv na pozůstalé. I sami blízcí obětí mluví o "nekonečném utrpení".

 

Dosud se podařilo ztotožnit 1641 mrtvých. V měsících, které po útocích následovaly, pátrací týmy na místě neštěstí našly asi 22 tisíc fragmentů tělesných pozůstatků. Z toho asi 9 tisíc nebylo vhodných na testy DNA.

 

 

Lišil se také "stav" pozůstatků - expertní týmy z trosek vytáhly celá těla i úlomky ohořelých kostí nebo popel a prach. Ostatky se teď snaží identifikovat pomocí speciální analýzy a porovnávání DNA.

 

Takto Američané uctili památku obětí po 15 letech od tragédie:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz