Krásná náhoda

Sestry porodily ve stejný den! Dětem jsou dva, všechno prožívají spolu

Téma:

Dvě sestry ze slovenského Záhoří porodily ve stejný den ve stejné nemocnici. Byla to obrovská náhoda, termín porodu měly totiž týden po sobě. Děti nedávno oslavily dva roky a jejich maminky spolu nadále probírají všechny podrobnosti.

Dvouletí Matuš a Tamara se nenarodili jen ve stejný den, ale také na jednom místě a na svět jim pomohla tatáž lékařka. Přestože Petra měla termín 29. srpna a její mladší sestra Veronika 23. srpna, porodily nakonec obě 20. srpna.

 

Oba porody proběhly spontánně a mezi Matuškem a Tamarkou je jen pětihodinový rozdíl. Dnes jsou jim dva roky a narozeniny slaví samozřejmě spolu. Přestože bydlí každá rodina v jiné obci, často se setkávají a děti se kamarádí.

 

A jejich maminky se spolu dělí o všechny radosti i strasti mateřství a úspěchy či vývoj jejich potomků. "Zoubky jsme říkaly, jé, my už máme jeden, jé, my tento týden. Potom že už leze, už jsme si sedli," vypočítala Petra pro TV Markíza.

 

 

Veronice se rodina rozrostla o malého Timoteje, u dvou dětí ale zůstat nechce. "My bychom ještě aspoň dvě chtěli," prohlásila Veronika. Její sestra Petra už porodila tři chlapce, ale vtipkovala, že další dvě děti by taky ještě zvládla.

 

Sestry pocházejí z deseti sourozenců a jejich rodiče mají v současnosti 17 vnoučat - osm dívek a devět chlapců. A přestože už se dnes velká rodina příliš nenosí, Petra a Veronika na ni nedají dopustit. V dětství prý ani nepotřebovaly kamarády, protože si sourozenci vystačili sami.

epa TN.cz