Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

pohled do historie

Sex a erotika v minulosti? Byla to pořádná divočina! VIDEO

Že doby dávno minulé nebyly tak prudérní a asketické, ukazuje muzeum Sex Machines v Praze. V celých třech patrech erotické expozice můžete objevovat, čím se ukájeli naši předci. O unikátním českém muzeu informují i zahraniční média.

Jedná se o první muzeum na světě věnované jak historickým, tak moderním sexuálním zařízením.

 

Sbírku založil italský podnikatel Oriano Bizzocchi, který původně hledal kuriózní předměty, objevil však několik starodávných sexuálních nářadí. Dnes je v muzeu více než 200 sexuálních pomůcek z celého světa.

 

Hned v úvodu expozice jsou k vidění historické korzety, podprsenky, noční košile a jiné erotické prádlo. Můžete se zde také podívat na projekce retro erotiky v dobovém kinematografu.

 

GALERIE: Sex Machines Museum

1
/
22
Zdroj: TN.cz
Sex Machines Museum - 1

 

Dále vás překvapí historické předměty a stroje, například pásy cudnosti, antimasturbační aparáty nebo naopak první mechanické vibrátory, které se obsluhovaly ruční kličkou.

 

Jednou z kuriozit je mobilní dřevěný domeček s malými okénky. Do něj si lehla nahá žena, která se nechávala za poplatek okukovat chtivými muži.


V závěru expozice na vás čeká svět sadomasochistických praktik. Muzeum můžete navštívit každý den včetně víkendů od 10-23 hodin, ovšem pokud vám již bylo 18 let.

zuc TN.cz