kampaň #metoo sexuální útoky

Sedl si naproti a začal masturbovat. Byla se mnou dcera

Marketa Kutilova
Zdroj: facebook
Markéta s dcerou na zmiňovaném nádraží.
Téma:

Článků na téma sexuální obtěžování žen v médiích stále přibývá. Může za to kampaň MeToo, kterou rozjely hollywoodské celebrity. Jednou z žen, která se rozhodla sdílet svůj příběh, je i známá novinářka Markéta Kutilová. Ta má, jak sama uvedla, v zásobě spoustu podobných zážitků. Ten, který se však rozhodla sdílet je o to horší, že v něm figurovala i její dcera.

"Půl páté odpoledne, vlakové nádraží ve Starém městě u Uherského Hradiště. Sedím na této lavičce a čekám na vlak, na klíně mi spí dcera," začíná Markéta s popisem svého příběhu, který se odehrál přesně před rokem. Zveřejnila i fotku s dcerou z místa činu, které spolu po roce navštívily.

 

"Přisedl si ke mně a začal mě zezadu ohmatávat – po zádech a po zadku. Řekla jsem mu, ať odprejskne, to neudělal. Přesedla jsem si na jinou lavičku a do vlaku nastupovala jako poslední. Aby neviděl, v jakém vagonu pojedu."

 

"Po pár minutách jízdy si mě našel a sedl si naproti mně. Začal šeptat vulgarity a masturbovat. Zažila jsem to už tolikrát, že mě to snad ani nemuselo rozhodit. Jenže tentokrát to bylo jiné, měla jsem na klíně dítě," popsala na svém Facebooku.

 

"Zachvátila mě panika. Pokud začnu křičet, naštvu ho. A co když má v kapse zbraň nebo kudlu? Tak jsem, ochromená strachy, seděla a koukala z okna. Nebo spíš do okna, kde jsem pozorovala jeho odraz. A čekala, až dokončí, co chtěl. Na další zastávce vystoupil," napsala o hrůzném zážitku a vysvětlila i, proč s případem nešla na policii.

 

 

"Na policii jsem nešla. Udělala jsem to předtím dvakrát a první otázka v obou případech zněla: ´A jste si jistá?´ Načež jsem si vyslechla něco na způsob: ´No, s tím nic neuděláme, to tu jen ztrácíte čas.´ Tak si ty příšerné zážitky nechávám spíš jako historky pro kamarády."

 

Sama Markéta potvrdila, že podobných zkušeností má asi třicet a to nejen z vlaků. "Zdá se to neuvěřitelné, ale asi je ve mě nějaká zvláštní zranitelnost, kterou muži cítí, jinak nevím," svěřila se TN.cz

 

Obtěžovaná byla nejen ve vlaku, ale také při běhu nebo jízdě na kole. Přesto vlakem jezdit nepřestala a nenechala ani sportu. "A to vyprávím o zemi, kde společnost není sexuálně frustrovaná, a kde si myslíme, s kdovíjakým respektem se k ženám chováme. A nejsem prsatá ani vyzývavá, prostě jsem jen žena," uzavřela své vyprávění Markéta.

 

Že nejde o žádnou křehotinku nebo provokatérku si můžete potvrdit i díky jejím projektům a rozsáhlým reportážím ze Sýrie, díky kterým se Markéta proslavila.

kik TN.cz