Dražby

Sháníte auto? Vozy levně prodává stát i exekutoři. PŘEHLED

Dražba automobilů
Zdroj: portaldrazeb.cz, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových
Petr Zelený
Petr Zelený
5.5. 2021 5:50
Téma:

V různých aukcích a dražbách se dají za pár korun pořídit auta domácích i světových značek nebo čtyřkolky. Pokud i vy sháníte plechového "miláčka" na ježdění či jen na náhradní díly, můžete ho pořídit nejen od jiných lidí, ale také od státních institucí nebo v rámci exekucí. Přečtěte si, co je aktuálně k mání.

Původní pořizovací cena 665 tisíc, aktuálně k dostání v aukci za 80 tisíc. Právě takovou Škodu Octavia nyní prodává Státní veterinární správa prostřednictvím dražby. Toto konkrétní auto má najeto přes 200 tisíc kilometrů a technickou do letošního prosince. A je pojízdné.

 

To přitom při dražbách vozidel nebývá pravidlem - a je jedno, jestli vůz prodává státní instituce nebo ho nabízejí exekutoři k umoření dluhů. Třeba kolínská pobočka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí aktuálně zelené BMW, které "je v evidenci vozidel vedeno jako zaniklé a to z důvodu administrativního vyřazení. Vozidlo se nacházelo v tzv. polopřevodu a v určené době se o něj nikdo nepřihlásil." Zatím je na náhradní díly k mání za 27 tisíc, aukce končí za necelé dva týdny.

 

Na dražebních portálech ÚZSVM nebo exekutorské komory je pochopitelně výběr aut mnohem větší, deset vybraných naleznete v galerii na konci článku.

 

A pokud nesháníte zrovna nové vozidlo, dají se na obou zmíněných stránkách najít také například pozemky, byty, domy, ale také elektronika či jiné vybavení domácnosti. A oba portály také nabízejí možnost filtrování, takže není nutné probírat se desítkami či stovkami položek.

 

Zákon umožňuje dražit i vraky aut. Města ale mají námitky. Více v reportáži:

 

 

GALERIE: Dražba automobilů

1
/
10
Zdroj: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových
Dražba automobilů - Automobil BMW

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz