Mafiánské vraždy

Sicílie? Ne, Slovensko! Policie pomocí bagrů hledá mrtvoly

Hledání hrobů obětí mafie na Slovensku - 1
Zdroj: facebook, Polícia Slovenskej republiky
Slovenská policie hledá hroby obětí mafie
Téma:

Jak rozsáhlý je problém organizovaného zločinu na Slovensku, ve čtvrtek poodhalila slovenská policie. Národní kriminální agentura (NAKA) pracuje na odhalování tajných hrobů, ve kterých mají být pohřbeny oběti mafie. Policisté nasadili dokonce těžkou techniku.

Kde přesně se údajné tajné hroby nacházejí, slovenští policisté neupřesnili. Uvedli jen, že zločinecká skupina fungovala na jižním Slovensku. Čtyři fotografie z akce zveřejnili na svém facebooku.

 

"V souvislosti s působením organizované zločinecké skupiny na jižním Slovensku příslušníci protizločinecké jednotky NAKA prohledávají místa možných tajných hrobů jejich obětí," napsali policisté.

 

GALERIE: Pátrání po obětech mafie na Slovensku

1
/
4
Zdroj: facebook, Polícia Slovenskej republiky
Hledání hrobů obětí mafie na Slovensku - 4

 

Zločineckou síť se ale policistům už zřejmě podařilo rozbít. Prozradili totiž, že se zadrženými členy této skupiny probíhají úkony související s trestním řízením, nemohou v tuto chvíli zveřejňovat další informace.

 

Není tak ani jasné, jestli jde o "domácí" gangstery, či na Slovensku řádila některá z cizojazyčných zločineckých skupin.

 

 

S italskou mafií údajně působící na Slovensku byla spojována vražda investigativního novináře Jána Kuciaka, kterého společně se snoubenkou zastřelili na začátku loňského roku v jejich domě. O jejím prorůstání do slovenské politiky Kuciak totiž psal.

 

Policie po zhruba 13 měsících od vraždy obvinila z objednání činu kontroverzního podnikatele Mariana Kočnera. Ve vazbě jsou i další lidé, včetně tlumočnice z italštiny Aleny Zsuzsová, která měla vraždu zprostředkovat, i údajného střelce.
 

vbo TN.cz