Ten nejel 50

Šílená jízda! Kamion v Ústí málem smetl auta v protisměru

Téma:

Ústecká policie pátrá po řidiči kamionu, který ohrozil protijedoucí řidiče. Bez zaváhání vjel do protisměru a řidiče dvou osobních aut téměř vytlačil ze silnice. Pátrání by měl usnadnit videozáznam, který pořídila bezpečnostní kamera v autě jednoho z nich.

Chybělo málo a mohlo to skončit tragicky. Mnohatunový kamion byl evidentně dost rozjetý na to, že v místě platí omezení rychlosti na 50 km v hodině. Nejprve míjel jeden osobák, který se stačil vyhnout jen tak tak, a pak bez mrknutí oka pokračoval v jízdě do protisměru, kde málem srazil i auto řidiče, který videozáznam pořídil.

 

Videozáznam už zaregistrovala policie a po řidiči kamionu začala pátrat. Za nebezpečnou jízdou, která neměla daleko k tomu, aby při ní došlo k vážné nehodě, by mu mohlo hrozit i vězení.

 

"Ve chvíli, kdy jsme se prostřednictvím sociálních sítí o tomto případu dozvěděli, tak jsme se jím začali zabývat," řekla TV Nova mluvčí Ústeckých policistů Veronika Hyšplerová.

 

 

Policie zatím jízdu řidiče kamionu nijak nekvalifikovala. Pokud by se ale prokázalo, že v takhle děsivé jízdě dál pokračoval, mohlo by jít i o obecné ohrožení.
 

vbo, Martin Kočárek TN.cz