Zastavení stíhání

Šílená střelba na auto a cisternu plnou benzínu zůstane bez trestu

Muž střílel po řidiči osobního auta
Zdroj: TV Nova
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 15. 7. 2020
Téma:

Střelec, který v lednu ve středočeských Zalužanech střílel po autě a následně i projíždějící cisterně s benzínem, vyvázne bez trestu. Státní zástupce ve středu zastavil trestní stíhání kvůli tomu, že 35letý muž nebyl v době činu příčetný. Původně střelci hrozilo až doživotí a byl obviněn z pokusu o vraždu a obecného ohrožení.

Vrchní komisař podal návrh na zastavení trestního stíhání začátkem června. Důvodem byly výsledky znaleckých posudků, které policie obdržela. Státní zástupce souhlasil a 35letý střelec je díky tomu volný.

 

"Všechny důležité posudky, které si policie zadala, má k dispozici. Na základě toho a po dohodě se státním zástupcem došlo k zastavení trestního stíhání, což má oporu v trestním řádu," řekla TN.cz policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

 

 

Muž z Prahy, který byl původně kvůli střelbě na osobní auto a cisternu plnou benzínu obviněný z pokusu o vraždu, je dle závěrů vyšetřovatelů nevinný. V době, kdy v Zalužanech ze svého BMW střílel na řidiče kodiaqu, byl podle znalců nepříčetný.

 

Na řidiče škodovky střílel také nedaleko Krsic na Písecku. Střelbou na cisternu mohl však způsobit výbuch a ohrozit tak životy nevinných lidí. Že kulky nepronikly pláštěm cisterny, bylo zřejmě dílem štěstí.

 

 

"Muž nestřílel jenom po osobním vozidle, ale na území Jihočeského kraje zasáhl několika výstřely ještě další vozidlo, a to nákladní cisternu převážející pohonné hmoty, kdy výstřely naštěstí zasáhly pouze vrchní plášť cisterny," uvedla v průběhu vyšetřování Suchánková.

 

Po zběsilé střelbě 35letý muž z Prahy putoval do vazby. Z obvinění z obecného ohrožení a pokusu o vraždu ho vyvlékly až znalecké posudky:

TN.cz