Útok v Číně

Šílenec ozbrojený nožem ve škole pořezal 37 dětí a dva dospělé!

Útok s nožem před základní školou
Zdroj: APTN
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 4. 6. 2020
Téma:

37 zraněných dětí a dva dospělí - taková je bilance šíleného útoku, který se ve čtvrtek odehrál na základní škole na jihovýchodě Číny. Do objektu totiž vpadl muž ozbrojený nožem, který zbraň neváhal použít.

O incidentu informovaly úřady okresu Cchang-wu, kde se škola nachází. Všech 39 zraněných převezli zdravotníci následně do nemocnice, nikdo z nich ale není v ohrožení života. Jak píše CNN, děti mají "jen" lehká zranění, dospělí na tom jsou ovšem hůř.

 

Policisté zadrželi jednoho člověka, kterého z agrese ve škole podezírají. Podle některých zdrojů měl na děti útočit hlídač, který ve škole pracoval. Bližší informace o útočníkovi či jeho motivu úřady neposkytly.

 

Děti, která na zmíněnou školu docházejí, jsou ve věku od 6 do 12 let. Podobné útoky nejsou v Číně bohužel výjimečné, v posledních letech se jich odehrálo hned několik.

 

 

Například v říjnu 2018 žena s kuchyňským nožem pořezala v mateřské školce ve městě Čchung-čching 14 dětí. O půl roku dříve osmadvacetiletý útočník na střední škole v provincii Ša-an-si dokonce devět studentů zabil, za což později dostal trest smrti.

Související témata:
TN.cz