Více nehod

Šílený pátek na přejezdech: Deset zraněných, dva vlaky vykolejily!

Železnice v Česku zažila černý den
Zdroj: TV Nova
Černý pátek na železnici
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 22. 2. 2020
Téma:

Právě skončený pátek byl pro železničáře, ale i hasiče, zdravotníky a policisty, neobvykle náročný. Staly se totiž minimálně tři vážné nehody na železničních přejezdech. Dvě ve středních Čechách, jedna na Lounsku.

První v pořadí byla nehoda krátce před pátečním polednem u Staré Huti na Příbramsku. Osobní vlak se tu na přejezdu srazil s kamionem.

 

Náraz musel být velmi silný, protože příměstský "courák" se skoro převrátil. Podle Drážní inspekce se zranili celkem čtyři lidé - strojvedoucí, šofér náklaďáku a dva cestující. Škoda v součtu přesáhla deset milionů korun - drtivá většina této sumy přitom připadla na vlak zapíchnutý mimo trať.

 

 

Po 15. hodině se skoro stejná nehoda stala na opačné straně Středočeského kraje - v Běrunicích u Městce Králové na Nymbursku.

 

Připomeňte si černý pátek na přejezdech v reportáži TV Nova:

 

 

I tady se na přejezdu srazil osobní vlak s náklaďákem a i tady souprava vykolejila. A zranilo se dokonce šest lidí - strojvedoucí, průvodčí a čtyři cestující. Škoda přesáhla hranici tří milionů korun. Obě popsané nehody spojuje i to, že se staly na přejezdech, které jsou označené pouze výstražnými kříži, chybí na nich světla i závory.

 

Třetí páteční nehodou na přejezdu je srážka osobního auta s rychlíkem u Žaboklik na Lounsku. Ta byla z trojice karambolů nejméně závažná - obešla se naštěstí bez zranění a škoda v součtu vystoupala na "pouhých" 900 tisíc.

 

TN.cz