honička ve varech

Šílený řidič policistům neujel. Skončil na střeše v autobusové zastávce

Téma:

Akční podívaná se v sobotu večer naskytla obyvatelům Karlových Varů. Snaha policistů o kontrolu projíždějícího vozidla se přeměnila v honičku, kterou ukončila až havárie ujíždějícího řidiče. Ten při následné dechové zkoušce nadýchal 1,67 promile alkoholu.

Kromě alkoholu v krvi měl silniční pirát také zákaz řízení motorových vozidel, na pokyn k zastavení tak vůbec nereagoval a plynulou rychlostí si to zamířil přímo na hlídkujícího policistu. Tomu se naštěstí podařilo na poslední chvíli uskočit a strážci zákona se tak rychle mohli pustit do pronásledování.

 

"Hlídka se jej následně snažila opakovaně předepsaným způsobem zastavit, muž ale nedbal opakovaných výzev a začal policistům ujíždět," uvedla mluvčí karlovarské policie Eva Valtová.

 

Riskantní jízda se ale prchajícímu brzy stala osudnou. Řidič po krátké chvíli zřejmě nezvládl řízení a se svým vozem značky Volkswagen havaroval. Vozidlo nejprve najelo na obrubník, který jej odrazil na zábradlí. Následně narazil do autobusové zastávky a převrátil se s vozidlem na střechu.

Při dopravní nehodě neutrpěl žádné zranění, velkou radost mu to však nejspíše neudělalo. Podobného prohřešku se totiž dopustil již v minulosti a o svém činu tak bude možná mít hodně času přemýšlet. "V případě prokázání viny hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na šest let," doplnila Valtová.
 

Související témata:
kr TN.cz