honička ve varech

Šílený řidič policistům neujel. Skončil na střeše v autobusové zastávce

Téma:

Akční podívaná se v sobotu večer naskytla obyvatelům Karlových Varů. Snaha policistů o kontrolu projíždějícího vozidla se přeměnila v honičku, kterou ukončila až havárie ujíždějícího řidiče. Ten při následné dechové zkoušce nadýchal 1,67 promile alkoholu.

Kromě alkoholu v krvi měl silniční pirát také zákaz řízení motorových vozidel, na pokyn k zastavení tak vůbec nereagoval a plynulou rychlostí si to zamířil přímo na hlídkujícího policistu. Tomu se naštěstí podařilo na poslední chvíli uskočit a strážci zákona se tak rychle mohli pustit do pronásledování.

 

"Hlídka se jej následně snažila opakovaně předepsaným způsobem zastavit, muž ale nedbal opakovaných výzev a začal policistům ujíždět," uvedla mluvčí karlovarské policie Eva Valtová.

 

Riskantní jízda se ale prchajícímu brzy stala osudnou. Řidič po krátké chvíli zřejmě nezvládl řízení a se svým vozem značky Volkswagen havaroval. Vozidlo nejprve najelo na obrubník, který jej odrazil na zábradlí. Následně narazil do autobusové zastávky a převrátil se s vozidlem na střechu.

Při dopravní nehodě neutrpěl žádné zranění, velkou radost mu to však nejspíše neudělalo. Podobného prohřešku se totiž dopustil již v minulosti a o svém činu tak bude možná mít hodně času přemýšlet. "V případě prokázání viny hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na šest let," doplnila Valtová.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
kr TN.cz