zásahy hasičů

Silné bouřky se prohnaly Českem! Stromy padaly na auta i karavany

Martin Klícha
Martin Klícha
6.9. 2020 12:32
Téma:

V Olomouckém kraji měli hasiči plné ruce práce, kvůli vydatnému dešti a silným bouřkám během noci vyjížděli více než 23krát. Největším problémem byly popadané stromy. Během bouří asistovali také u několika dopravních nehod.

Výstraha meteorologů, kteří varovali před velmi silnými bouřkami, se potvrdila, Olomoucký kraj se musel vypořádat s vydatným deštěm a silným větrem. Do akce se zapojili profesionální i dobrovolní hasiči.

 

"Šumperk, Přemyslovice (PV), Štěpánov (OL) - na těchto místech hasiči odčerpávali vodu z lagun, domácností, voda z polí se vehnala až do domácností " popsal mluvčí hasičů Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

 

Stromy padaly na mnoha místech po celém Olomouckém kraji. Navíc v Nákle u vodní pískovny popadaly stromy na osobní auta i karavany. Naštěstí se to obešlo bez zranění.

 

 

Hasiči zasahovali nejen v souvislosti s počasím, byli také u několika dopravních nehod.

 

"Asistovali jsme zdravotníkům Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, poté následovala bezpečnostní opatření, kontrola úniku provozních kapalin a celkový úklid komunikací s přípravou pro bezpečný, opětovný provoz na silnicích," doplnil Hošák.

GALERIE: Silné bouřky v Olomouckém kraji - 5. 9. 2020

1
/
10
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
Silné bouřky v Olomouckém kraji - 5. 9. 2020 - 10

 

Jaké počasí nás čeká v příštím týdnu, se podívejte ve videu:

TN.cz