Výstraha meteorologů

Silné bouřky zasáhnou celou ČR! O víkendu udeří i s krupobitím

Bouřky a kroupy
Zdroj: zpravy@nova.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační foto
Téma:

Meteorologové znovu varují před silnými bouřkami, výstraha platí pro celou republiku. Bouře očekávají odborníci od pátečního poledne až do nedělního pozdního večera. Mohou přinést přívalové srážky a kroupy.

Tropické teploty opět vystřídají silné bouřky. Meterologové varují, že zasáhnou celé Česko. Výstraha platí od pátečních 12 hodin až do nedělních 22 hodin.

 

Bouřky se začnou tvořit v pátek odpoledne, měly by udeřit místy i s přívalovými srážkami kolem 35 mm. Mohou se objevit také kroupy. "Bouřková činnost jen částečně zeslábne z pátku na sobotu," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 

Po krátké pauze pak silné bouřky znovu zasáhnou většinu republiky v sobotu a poté opět v neděli odpoledne. Znovu je může provázet přívalový déšť, tentokrát až kolem 40 mm, a kroupobití.

 

 

Meteorologové varují, že přívalové srážky mohou způsobit lokální povodně a zatopit sklepy i další níže položená místa. Bouřky by naopak neměl doprovázet prudký vítr, proto příliš nehrozí popadané stromy nebo odtržené střechy.

 

Bouřky potrápily Česko i v minulých dnech, naposledy na konci minulého týdne především na jihovýchodě a východě republiky. Na Jihlavsku způsobily bleskové povodně, které vyplavily i vesnici Brtnici. Více čtěte zde.

 


Letošní květen byl nejlepší za 243 let. Podívejte se na reportáž ZDE:

 

 

 

epa TN.cz