Zemětřesení v Taiwanu

Silné otřesy "zbouraly" výškovou budovu, nejméně sedm mrtvých

Ostrovem Taiwan otřáslo v pátek večer našeho času (v sobotu brzy ráno místního času) silné zemětřesení. Nejhůře byllo zasaženo město Tainan, kde se zřítila výšková budova.

Podle informací zahraničních agentur otřesy poslaly k zemi sedmnáctipatrový obytný dům, v němž žilo asi dvě stě lidí v šedesáti domácnostech.


Jen v této jediné budově zahynuli nejméně čtyři lidé včetně jednoho dítěte a dalších 155 utrpělo zranění, píše BBC. V Tainanu, který leží v jižní části ostrova, se při zemětřesení o sílu 6,4 zřítily i další budovy. Jiné utrpěly vážné poškození.Podle seismologů bylo epicentrum otřesů velmi blízko povrchu, proto jsou následky tak silné. Navíc po hlavním otřesu následovalo ještě pět následných.


I když se (zatím) zřítila jen jedna výšková budova v dvoumilionovém Tainanu, zprávy z místa mluví o tom, že některé další stavby se po zemětřesení nebezpečně naklánějí ke straně.


GALERIE: Ničivé zemětřesení ve městě Tainan na Taiwanu

1
/
6
Zdroj: Profimedia
Ničivé zemětřesení ve městě Tainan v Taiwanu - 6


Mrtvých bohužel nejspíš bude ještě přibývat, protože je období oslav čínského Nového roku. A dá se tak očekávat, že ve zřícené stavbě byli kromě stálých nájemníků i jejich přátelé a příbuzní.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vědci varují před skutečnou katastrofou. Zemětřesení má zabít 40 milionů lidí

VIDEO: Daniel Landa unikl jisté smrti. V Afghánistánu přežil ničivé zemětřesení

Související témata:
pez TN.cz