Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

video brutální praktiky

Drsné záběry psích zápasů! K boji nutí zvířata na Slovensku i v ČR

Zdroj: TV Markíza / pořad Reflex

Dlouhé měsíce tajně zjišťovala informace o pořádání nelegálních psích zápasů a nakonec se náročná práce vyplatila. Reportérka TV Markíza prokázala, že k hrozivým praktikám dochází nejen na Ukrajině, ale dokonce i v Česku a na Slovensku. Dokonce se jí podařilo pořídit několik záběrů, které však rozhodně nejsou vhodné pro děti a lidi citlivé povahy.

Zatímco se na sebe psi zuřivě vrhají v aréně, několik lidí napjatě pozoruje jejich bojovou techniku a chování. Nechybí rozhodčí, organizátor, ale ani publikum. Čím dramatičtější je přitom zápas, tím větší je šance, že si majitel psího vítěze odnese pořádný balík peněz.

 

Psí zápasy jsou velmi brutální, rozhodně se ale netýkají pouze zemí jako jsou Rumunsko nebo třeba Ukrajina. Na záznamech, které pořídila reportérka Kristína Kövešová, je jasně vidět, že drsné boje se konají ve velkém i na Slovensku, informují tvnoviny.sk.

 

 

Novinářka pozorovala praktiky předem vytipovaných chovatelů zhruba rok. První videa se podařilo natočit v oblasti města Kendereš, o něco později zajistila další dramatické záběry - tentokrát z Rožňavy.

 

Co se dělo, když na místo, kde měl probíhat psí zápas, přišli novináři a policie, se podívejte zde (nevhodné pro lidi citlivé povahy):

 

Podle Jozefa Šustera z Unie kynologických klubů jsou psí zápasy velmi atraktivní záležitostí, jde o jakési šlechtění bojové linie. Třeba v Rumunsku nabízejí nadšenci do tohoto brutálního "sportu" za psa, který jednou vyhrál, až 25 tisíc eur (645 tisíc korun). Štěňata šampionů jsou navíc velmi žádaná, majitelé si mohou přijít na opravdu pěkné peníze. Jde ale o nelegální činnost.

 

 

"Oni tvrdí, že takovým způsobem testují povahu psů," upozorňuje Šuster s tím, že je to nesmysl. Kdyby šlo jen o to, stačilo by podle něj jediné setkání a nebyl by potřeba žádný fyzický kontakt.

 

Zápasy nejsou záležitostí jen dospělých psů. Objevily se i záběry, na kterých mezi sebou bojují i štěňata. Když pes nechce bojovat, majitelé je často chytají i za slabiny. Žádné odmlouvání nedovolují.

 

"Je to týrání zvířat. Ti psi cítí strach i bolest," varuje Šuster. A podobného názoru je i policie. Ta už se případy pořádání psích zápasů na Slovensku začala zabývat. Za týrání hrozí až pět let za mřížemi.

lud TN.cz