Až 6,4 stupňů

Silné zemětřesení u Tchaj-wanu! Na ostrově padají domy, 2 mrtví

Téma:

Silné zemětřesení zasáhlo v úterý večer Tchaj-wan. Otřesy zasáhly východ ostrova zhruba 10 minut před půlnocí místního času (před 17. hodinou SEČ). Ve městě Chua-Lien se zřítil hotel, uvedla agentura Reuters s odkazem na tchajwanskou vládu.

Podle agentury AFP zemřeli při zemětřesení na Tchaj-wanu nejméně 2 lidé, dalších 100 utrpělo zranění. Agentura to uvedla s odvoláním na vládní zdroje. Časem počet zraněných stoupl podle úřadů na 200.

 

Zemětřesení mělo epicentrum zhruba 22 kilometrů severovýchodně od města Chua-Lien v hloubce přibližně 10 kilometrů, uvedla americká geologická služba. Na sociálních sítích se objevily fotografie zřícených budov. Podle webu britské televize BBC mělo zemětřesení sílu 6,4 stupně Richterovy škály. Web Taiwannews uvedl, že mělo sílu 6 stupňů.

 

Jedním z domů, který se po zemětřesení částečně zřítil, je hotel ve městě Chua-Lien. Podle BBC záchranáři pracují na tom, aby z trosek budovy vyprostili přeživší. Podle místních médií je v troskách uvězněno zhruba 30 lidí.

 

 

"Víme, že tam jsou uvěznění lidé. Vidíme uvnitř hotelu světla," řekla svědkyně Zeena Starbucková BBC. Lidé podle ní uvnitř svítí mobilními telefony, aby na sebe upozornili.

  

Oblast zasáhlo také několik následných otřesů. Díky tomu, že zemětřesení nemělo epicentrum příliš hluboko, by podle úřadů neměly hrozit vlny tsunami.

 

 

Ve městě Chua-Lien, které leží epicentru nejblíže, žije přibližně 350 tisíc lidí. Podle webu Earthquake-report.com se ve městě zřítilo nejméně pět budov.

 

Se záchranými operacemi pomáhá i armáda. Z trosek se povedlo vyprostit už 28 lidí.

 

vbo TN.cz