Přírodní katastrofa

Silné zemětřesní zasáhlo Tchaj-wan. V městech se třásly domy

Téma:

Evakuované školy, zastavené metro a přerušený provoz na železnici. Tchaj-wan zasáhlo ve čtvrtek ráno zemětřesení. Otřesy byly cítit i v hlavním městě Tchaj-pej.

Epicentrum zemětřesení o magnitudu 6,1 se nacházelo asi 15 kilometrů od pobřežního město Chua-lien. V hlavním městě Tchaj-pej se třásly budovy a přestalo jezdit metro. Byly evakuovány stovky lidí.


Zatím nejsou podrobnější zprávy o mrtvých či zraněných, dva lidé ale byli zasažení padajícími kameny poblíž Chua-lien. Jedná se o letos nejsilnější zemětřesení na Tchaj-wanu. Informaci přinesla agentura Reuters.


V některých oblastech ostrova vypadl proud, na druhou stranu místní rafinerie provoz nepřerušily. Objevily se i záběry dětí evakuovaných ze škol.

 

Epicentrum zemětřesení:


Epicentrum se nacházelo v hloubce 18 kilometrů. "Byl dočasně přerušen provoz na železnici na severním Taiwanu mezi městy Tchaj-pej a vedlejším Tchao-jüan," sdělila podle Reuters tchaj-wanská prezidenta Cchaj Jing-wen.

 


V minulosti si zemětřesení na Tchaj-wanu vyžádalo i oběti. V roce 2016 zemřelo při přírodní katastrofě 100 lidí, v roce 1999 si ale otřesy o magnitudu 7,6 vyžádaly 2000 obětí.
 

rod TN.cz