Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

sjízdnost silnic

Na silnicích to pořádně klouzalo, nejhorší situace byla na západě

Ledovka, náledí - Ilustrační foto
Zdroj: ČTK

Řidiči zejména na západě Čech si po ránu museli dávat pozor na ledovku. Ta se podle silničářů tvořila zejména v okolí Horažďovic, dopravu v místě komplikovala také uvízlá osobní i nákladní vozidla. Podobná situace by mohla nastat také v sobotu ráno.

Nejen na západě Čech v noci pršelo, teplota k ránu klesla k nule, na silnici se tak začala tvořit ledovka. Ta podle informačního portálu Ředitelství silnic a dálnic ČR trápila zejména Jihočeský a Plzeňský kraj.

 

Ledová krusta měla i několik centimetrů, v kopcích měly problémy osobní i nákladní automobily. V okolí Horažďovic stála vozidla v kopcích. Ledovka se podle silničářů tvořila také například u Plzně.

  

V pátek ráno vyjížděli hasiči, policisté a záchranáři na silnici I/18 k obci Svatý Jan, kde se srazila dodávka České pošty s osobním automobilem. Osobák skončil mimo vozovku. Nehoda se naneštěstí neobešla bez zranění.

 

Silnice byla uzavřena. Objízdná trasa vedla na Obory a Hrachov.

 

 

Problémy nebyly jen v silniční dopravě, kvůli poruše trakčního vedení nevyjely některé vlaky z pražského Masarykova nádraží. Problémy se dotkly vlaků například do Kolína, Kralup nad Vltavou nebo Berouna.

Podívejte se na víkendovou předpověď počasí:

 

klma TN.cz