Namrzlé silnice

Přibývá nehod kvůli náledí! Některé úseky jsou sjízdné jen s řetězy, upozorňují hasiči

Hromadná nehoda dvanácti aut zablokovala dálnici D4 nedaleko Kytína
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto
Vondřichová
Kristýna Vondřichová, Martin Kočárek
Aktualizováno 11:23
20.1. 2021 7:58
Téma:

Hasiči mají plné ruce práce, na silnicích v mnoha krajích se totiž ve středu tvořilo náledí, sjízdnost silnic také někde komplikoval sníh. Některé úseky v Pardubickém kraji byly podle hasičů ráno sjízdné jen s řetězy. Záchranáři museli spěchat k celé řadě dopravních nehod. Namrzlá vozovka zřejmě stála například za hromadnou nehodou na dálnici D8.

"Jednalo se o autobus, nákladní vozidlo a tři osobní vozidla. V tuto chvíli už je nájezd na dálnici D8 průjezdný. K žádnému zranění nedošlo," řekla TN.cz krátce před tři čtvrtě na devět ráno policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

 

K hromadné srážce došlo ve směru od Mostu za odbočkou na Řehlovice. Podle předběžných informací je na vině náledí. Provoz v místě nehody stál přes dvě hodiny, zasahovali policisté i pracovníci Střediska správy a údržby dálnic (SSÚD).

 

Podle vyjádření policie se naštěstí jednalo pouze o "ťukance" a nikdo se při hromadné srážce nezranil. Krátce před devátou hodinou ráno se úsek podařilo znovu zprůjezdnit.

 

 

Hasiči na Olomoucku ve středu ráno vyprošťovali řidiče, který po srážce s "náklaďákem" zůstal zaklíněný v autě. Skončil v péči zdravotníků.

 

 

Napilno měli také policisté v Karlovarském kraji. V úterý tam kamiony zablokovaly úsek dálnice D6 na 134,5 -135 km. "Kamiony zde zablokovaly všechny tři jízdní pruhy ve směru Sokolov - Karlovy Vary. Po celém kraji řeší policisté několik dopravních nehod v souvislosti s hustým sněžením," informovali policisté na svém twitteru.

 

Vážná nehoda také dočasně zablokovala dálnici D5 na Plzeňsku. Hasiči dle informací ze sociálních sítí zasahovali převážně u pádu větví či stromů na silnice. Na Liberecku od úterního večera do středečního rána vyráželi k 19 událostem.

 

 

K nehodě došlo také na dálnici D6 směrem na Karlovy Vary. Jedno z aut tam skončilo na střeše.

 

 

Také v Pardubickém kraji řešily jednotky Integrovaného záchranného systému celou řadu nehod, kromě toho se na mnoha místech tvořily kolony. "Ta nejdelší je momentálně kvůli nehodě dodávky a kamionu na mostě u Doubravic. Délka kolony na silnici z Lázní Bohdanče do Pardubic je asi 3 km. Některé úseky silnic jsou dokonce sjízdné jen s řetězy," upozorňují hasiči Pardubického kraje.

 

Nled dosti trp idie. Nehod a koliz na silnicch v kraji pomalu pibv. Na nkterch silnicch se zase tvo...

Zveejnil(a) HZS Pardubickho kraje dne ter 19. ledna 2021

TN.cz