Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Velké Meziříčí

Silnici za 15 miliónů musí předělat! Řidiče čeká objížďka

Zdroj: TV Nova

Jsou místa, kde se peníze na opravy našly. Někdy ale ani to nepomůže. Třeba ve Velkém Meziříčí otevřeli nový průtah městem. Jenže projekt má stavební vady a už teď je jasné, že se kvůli nim bude muset nová silnice opět zavřít a na mnoha místech předělat.

Je stará jen pár dnů. Ještě tam dodělávají chodníky. Na některých místech už přitom ujíždí vozovka, jinde je nerovnoměrně položená a problémy jsou i se samotným projektem. Tahle stavba Třebíčské ulice, hlavního průtahu Velkým Meziříčím, se prostě nepovedla. Některá místa se budou muset kompletně vyměnit.

 


"Nebyla dodržena nivalita té vozovky, a to se bude opravovat a stejný problém je i v tom dolním úseku," říká Marek Švaříček, tajemník Městského úřadu Velké Meziříčí. Nově postavenou silnici za 15 miliónů korun tak po pár týdnech používání na konci května znovu zavřou.
 

"Dojde k frézování povrchu vozovky a následně k úpravě," popisuje Švaříček. Obyvatele Velkého Meziříčí tak znovu čekají komplikace a objížďky. Jak dlouho budou opravy trvat, zatím není jasné.

 

 

Podobnou situaci řešili předloni v listopadu v Sedlišti na Pelhřimovsku. Nová vozovka byla v několika kilometrovém úseku tak nekvalitní, že stavaři museli v rámci reklamace všechen asfalt vyfrézovat a na celý úsek znovu položit povrch nový.

David Pik/mj