Velké Meziříčí

Silnici za 15 miliónů musí předělat! Řidiče čeká objížďka

Jsou místa, kde se peníze na opravy našly. Někdy ale ani to nepomůže. Třeba ve Velkém Meziříčí otevřeli nový průtah městem. Jenže projekt má stavební vady a už teď je jasné, že se kvůli nim bude muset nová silnice opět zavřít a na mnoha místech předělat.

Je stará jen pár dnů. Ještě tam dodělávají chodníky. Na některých místech už přitom ujíždí vozovka, jinde je nerovnoměrně položená a problémy jsou i se samotným projektem. Tahle stavba Třebíčské ulice, hlavního průtahu Velkým Meziříčím, se prostě nepovedla. Některá místa se budou muset kompletně vyměnit.

 


"Nebyla dodržena nivalita té vozovky, a to se bude opravovat a stejný problém je i v tom dolním úseku," říká Marek Švaříček, tajemník Městského úřadu Velké Meziříčí. Nově postavenou silnici za 15 miliónů korun tak po pár týdnech používání na konci května znovu zavřou.
 

"Dojde k frézování povrchu vozovky a následně k úpravě," popisuje Švaříček. Obyvatele Velkého Meziříčí tak znovu čekají komplikace a objížďky. Jak dlouho budou opravy trvat, zatím není jasné.

 

 

Podobnou situaci řešili předloni v listopadu v Sedlišti na Pelhřimovsku. Nová vozovka byla v několika kilometrovém úseku tak nekvalitní, že stavaři museli v rámci reklamace všechen asfalt vyfrézovat a na celý úsek znovu položit povrch nový.

Související témata:
David Pik/mj