tragické následky počasí

Silný déšť trápí i Slovensko. Povodně si vyžádaly život mladého muže

Smrt muže na Slovensku
Zdroj: Horská služba Pieninského národného parku
Nepříznivé počasí si na Slovensku vyžádalo lidský život
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
14.10. 2020 16:17
Téma:

Nepříznivé počasí panuje i v sousedním Slovensku, kde vydatný déšť zvedl hladiny řek a říček. Kromě zaplavených silnic a sklepů si voda vyžádala i lidský život. Mladý muž měl zemřít poté, co ho strhl rozvodněný potok.

Po šestadvacetiletém muži z obce Jezersko na severu Slovenska pátrala policie již od noci poté, co se večer nevrátil domů. Naposledy s ním příbuzní byli v kontaktu před půlnocí. Policisté požádali o pomoc i horskou službu Pieninského národního parku, poblíž kterého Jezersko leží.

 

Horská služba před několika hodinami na facebooku informovala, že mladíka zřejmě strhl proud rozbouřeného potoka. Podle zpravodajského webu Aktuality.sk záchranáři našli jeho mrtvé tělo ve středu dopoledne.

 

 

Vydatný déšť Slovensko sužuje už třetí den. Stejně jako v Česku hladiny řek dosahují třetího stupně povodňové aktivity. Během středy spadlo nejvíc srážek v oblasti Malých Karpat, nicméně nejvážnější situace panuje na východě Slovenska v Prešovském a Košickém kraji.

 

Nepříznivé počasí ale způsobuje komplikace i v dalších částech země. Například v Banské Bystrici na hlavním tahu přímo v centru města protéká řeka Hron, jejíž hladina od úterý nebezpečně stoupá. Hasiči tam proto staví protipovodňové zábrany.

 

GALERIE: Na Slovensku si vydatný déšť vyžádal lidský život

1
/
4
Zdroj: Horská služba Pieninského národného parku
Silný déšť si na Slovensku vyžádal život mladého muže - 4

Související témata:
TN.cz