Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Komplikace kvůli větru

D1 byla kvůli spadlým stromům zavřená celou noc! Už se rozjela

Popadané stromy zastavily ve čtvrtek dvakrát provoz na dálnici D1 na Vysočině. Na silnici je vyvrátil silný vítr. Policie večer potvrdila, že dálnice zůstane uzavřená až do rána. Otevřít se jí povedlo až v pátek před osmou hodinou.

"Mohu potvrdit, že úsek dálnice mezi 119. a 134. kilometrem je již průjezdný, objízdnou trasu jsme zrušili," řekla TN.cz po půl osmé ráno policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Rýdla začalo odklízení stromů v šest hodin ráno. Silničáři odklidili povalené nebo zlomené stromy a asi dalších 12, u kterých hrozilo, že spadnou.

 

 

Kvůli silnému větru musela být ve čtvrtek odpoledne uzavřena dálnice D1 ve směru na Brno. Policisté večer potvrdili, že dálnice zůstane ve směru na Brno uzavřená až do rána

 

Policie odkláněla dopravu ve směru na Brno na 119. kilometru u Velkého Beranova. Zpátky na dálnici se auta mohla vrátit na 134. kilometru u Měřína. Před sjezdem u Velkého Beranova se tvořila dlouhá kolona. Ve čtvrtek navečer měřila už 14 kilometrů.

 

"Všechna vozidla z D1 sjedou za asistence policistů na exitu 119 Velký Beranov, pokračovat budou po silnici II/602. Na dálnici se vrátí na exitu 134 Měřín," řekla dříve policejní mluvčí Čírtková.

 

Před půl osmou policisté informovali, že uzavřeli i levý jízdní pruh v opačném směru, tedy ve směru na Prahu. "V případě pádu stromů na vozovku by byl ohrožen také provoz na dálnici D1 ve směru na Prahu. Proto je z důvodu zajištění bezpečnosti provozu dočasně uzavřen v místě levý jízdní pruh ve směru na Prahu. V místě se mohou tvořit kolony, proto dbejte zvýšené opatrnosti," tweetovali policisté. 

 

 

První uzavírka D1 přišla ve čtvrtek už kolem čtrnácté hodiny. Rovněž kvůli stormům musela být dálnice na 128. kilometru ve směru na Brno uzavřena. 

 

Na místě zasahovali profesionální hasiči, kteří stromy ze silnice odstranili. Plně obnovit provoz se tak podařilo krátce před patnáctou hodinou. Na místě se mezitím vytvořila dlouhá kolona, která se po otevření postupně rozjížděla.

 

Nedaleko 128. kilometru komplikoval vítr dopravu už krátce po poledni. Strom se totiž vyvrátil přímo na projíždějící auto. Nikdo se naštěstí nezranil a dálnice nemusela být uzavřena.

 

 

Před silným větrem meteorologové varovali. Do Česka dorazil už včera, kdy řádil především v Moravskoslezském, Jihomoravském a Zlínském kraji. Během dneška měl udeřit právě na východní polovině území.

pan, ČTK TN.cz