NOVOROČNÍ OSLAVY

Silvestr bez chlebíčků? Kacířství! Češi ale nakupují na poslední chvíli

Klára Pospíšilová
Klára Pospíšilová
Publikováno 31. 12. 2019
Téma:

I poslední den v roce byla nákupní centra opět přeplněná. Lidé hlavně doplňovali zásoby jídla a pití na silvestrovské občerstvení. Podle odborníků jsou Češi ohledně jídla na novoroční oslavy stále konzervativní. Na tabuli se tak objeví hlavně obložené mísy a velmi oblíbené chlebíčky.

V nákupních centrech to na Silvestra znovu vypadalo jako v mraveništi. Lidé ještě na poslední chvíli sháněli občerstvení na noční oslavy. V tom Češi prý neradi experimentují, na stolech se příliš neobjevují exotická jídla, na plné čáře vyhrávají chlebíčky.


"Bohužel se nám potvrdilo pravidlo to, co se stává u českých zákazníků, že to nechávají všechno na poslední chvíli," zhodnotil ředitel obchodního řetězce Šimon Klučka.


Chlebíčky každoročně na Silvestra připravuje i 23letý Norbert. Také on se na nákup vydal až v úterý dopoledne. Na rozdíl od starších generací ale potřeboval trochu odlehčenější ingredience. "Dělám chlebíčky s avokádem, uzeným lososem a zeleninou, protože to je zdravější," vysvětlil.

 

 


Sehnat suroviny byl pro mladého muže chvílemi doslova boj. Prodírání přeplněnými uličkami a téměř poloprázdné regály s vekami.


Připravit chlebíčky bylo nakonec to nejsnazší z celého dne. Stačilo rozmačkat avokádo, přidat trochu cibule, osolit a opepřit. Vzniklou pomazánkou namazat veky a vše dozdobit lososem a rajčaty.

 

Češi vzali útokem také regály s alkoholem. Podle odborníků na oslavu Nového roku nejčastěji kupují sekt.
 

rod TN.cz