Exploze ohňostroje

Místo oslav škody jak po boji: Výbuch pyrotechniky v Němčí poničil 10 domů

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 19:52
1.1. 2021 15:57
Téma:

Krušnou silvestrovskou noc zažili v Dolním Němčí na Uherskohradišťsku. Přibližně 50letý muž tam okolo půlnoci odpálil ohňostroj, který po několika výstřelech začal hořet a potom vybuchl. Exploze poškodila asi deset domů, naštěstí se nikdo nezranil.

Pořádnou paseku napáchala v Dolním Němčí na Uherskohradišťsku zábavní pyrotechika. Po explozi ohňostroje je poškozených přibližně deset domů.

 

"Ve stánku ve volném prodeji si 50letý muž zakoupil zábavní pyrotechniku. Jednalo se o větší kazetu složenou z několika ran, které měly postupně vystřelovat. Na parkovišti před svou vlastní nemovitostí o půlnoci tuto kazetu zapálil. Po několika výstřelech došlo ke vznícení a explozi," řekla TN.cz policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

 

Zatím není vyčíslená přesná škoda. "Lidé nebyli schopní přesnou škodu vyčíslit, ale bude se zřejmě pohybovat v řádu desítek tisíc korun," pokračovala.

 

 

"Případem se zabývají kriminalisté, byl kvalifikován jako trestný čin obecného ohrožení. Pyrotechnik zajistil zbytky ohňostroje, budou podrobeny expertize," uzavřela s tím, že explozi s největší pravděpodobností způsobila závada na pyrotechnice.

 

GALERIE: Výbuch ohňostroje poškodil domy

1
/
10
Zdroj: TV Nova
Výbuch v Dolním Němčí - 3

TN.cz