Dlouhé pátrání

Silvii hledali skoro 20 let. Teď její identitu potvrdily testy DNA!

Silvia ze Slovenska je nezvěstná 19 let, teď se měla ozvat matce
Zdroj: Policie SR
19 let nezvěstná Silvia ze Slovenska
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 14. 7. 2020
Téma:

Po dlouhých 19 letech mohli slovenští policisté konečně odvolat pátrání po Silvii Zahradníkové. Záhadu ženy, která v roce 2001 zmizela jako šestnáctiletá, se jim podařilo rozlousknout díky kolegům ze Španělska.

Silvia se ztratila v roce 2001, když odešla bez dokladů z domova v okrese Nové Zámky. Mámě se ozvala až po dvou měsících, že je s přítelem ve Španělsku, od té doby bylo ticho po pěšině.

 

Muži zákona po Silvii vytrvale pátrali, ale bez úspěchu. Průlom přišel až letos na jaře. Před dvěma měsíci policisté na svém facebooku Silviin případ připomněli s tím, že je nejdéle pohřešovanou nezletilou v zemi.

 

A začaly se dít věci - policii se totiž přihlásila Silviina matka a oznámila, že jí dcera nedávno volala. A že je prý přesvědčená, že jde opravdu o její dlouho pohřešovanou ratolest.

 

Jenže to policistům pochopitelně nestačilo, záhadnou volající kontaktovali a vyzvali, ať se přihlásí na nejbližší policejní služebně ve Španělsku, aby bylo možné její totožnost ověřit a pátrání po 19 letech formálně uzavřít.

 

 

I když žena na policii jít odmítla, nyní slovenští muži zákona opět na facebooku přinesli dobrou zprávu. "Pátrání po Silvii jsme v červenci formálně odvolali poté, co ji španělská policie vypátrala na námi dodané adrese. Na služebně jí byl odebraný biologický materiál, aby bylo možné ho porovnat se vzorky její matky," informovali policisté na sociální síti.

 

A vše nasvědčuje tomu, že jde opravdu o 19 let nezvěstnou Silvii. Protože je už dávno plnoletá, záleží nyní jen na ní, zda se vrátí na Slovensko, nebo zůstane na jihu Evropy.

TN.cz