galerie zanedbané dítě

Sirotek vážil v 7 letech 4 kg! Za rok se proměnil k nepoznání

Sirotek vážil s sedmi letech 4 kilogramy
Zdroj: Profimedia / facebook
Sirotek se proměnil k nepoznání
Téma:

Vyhladovělý Ryan Morse z bulharského sirotčince byl ještě před rokem blízko smrti. Ve svých sedmi letech vážil necelé 4 kilogramy! Díky jeho úžasné rodině z amerického Nashville, která chlapce adoptovala v roce 2015, se mu začíná dařit lépe.

Priscilla Morseová letěla přes půl zeměkoule, aby si osvojila sedmiletého chlapce z bulharského sirotčince. O špatném zdravotním stavu dítěte se dozvěděla, když jeho srdcervoucí snímky viděla na Facebooku. S manželem Davidem se velmi rychle rozhodli, že si ho osvojí. Báli se však, že než stihnou vyřídit všechny papíry, chlapec zemře.

 

GALERIE: Sirotek vážil s sedmi letech 4 kilogramy

1
/
7
Zdroj: Profimedia
Sirotek vážil s sedmi letech 4 kilogramy - 6

 

Dítě bylo vyhublé na kost, jeho tělíčko pokrývalo husté ochlupení. Chlapce hned po adopci odvezli do nemocnice v Tennesse, ve které zůstal dva týdny. Pak Ryana propustili, ale jen na chvíli. Podruhé ho hospitalizovali na měsíc.

 


Od adopce uběhl rok a rodina je moc šťastná. Malý Ryan přibral téměř 7 kilogramů a začal mluvit. Dnes už vypadá jako zdravé dítě. "Jeho pokroky jsou úplný zázrak. Když k nám přišel, nedokázal říct jedinou větu. Byla jsem přesvědčená, že zemře. Nyní je z něj šťastný a aktivní chlapec," řekla maminka deníku Daily Mail.

 

Pár má dva biologické syny a ještě adoptivní dceru McKenzie, která trpí Downovým syndromem a vrozenou srdeční vadou. Tu  si rodina adoptovala z Ruska.

 

Ryan nikdy nebude úplně zdravý. Má mozkovou obrnu, mikrocefalii a skoliózu. Rodiče ho zapsali do školy, kde se o jeho vývoj budou starat speciální pedagogové. Jsou však šťastní, že mu zachránili život a že patří do jejich rodiny.

has TN.cz