OLOMOUCKÝ KRAJ

Situace je neskutečná a těžká, říkají starostové měst v uzavřené zóně

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 16. 3. 2020
Téma:

Na dvě desítky katastrálních území se v pondělí ocitly v uzavřené oblasti na severozápad od Olomouce. Televizi Nova se podařilo spojit se starosty dvou měst, kteří popsali, jaké je to být odříznutý od světa a jak se se situací vyrovnávají.

"Situace je těžká. Řešíme promptně zachování výroby a informovanost občanů. Občané mají roušky na ústech,“ popsal situaci v Uničove pro televizi Nova starosta Radek Vincour (ODS). Celý rozhovor si můžete poslechnout na konci článku. Uničov je spolu s dalšími 20 katstrálními územími od pondělního rána uzavřený před světem kvůli obavám z šíření koronaviru.


V nedaleké Litovli, která teké leží v uzavřené oblasti, začali s preventivními opatřeními už minulý týden, kdy mimo jiné nechali zavřít mateřské školky. "Dnes nastala situace, která je neskutečná a kterou žádné město v poslední době nezažilo,“ prohlásil v pondělí litovelský starosta Viktor Kohout (SNK).

 

 

Město potřebuje klíčové zaměstnance, kteří ale dojíždí. "Řešíme to s hygienou a s organizačním centrem na kraji,“ doplnil Kohout ráno.

 

Při následné tiskové konferenci ale olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) dojíždění do práce v uzavřené zóně vyloučil. "Nebudou vpuštěni, to je proti všem pravidlům,“ uvedl v pondělí kolem půl desáté dopoledne. Žádné případné výjimky nezmínil.

 

Podívejte se na rozhovor se starostou Litovli:

TN.cz