ŘEDITEL NEMOCNICE

Zlepší se to, až zafunguje očkování, říká ředitel nemocnice Arenberger

Ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger
Jan Houška
Jan Houška
26.10. 2020 5:40
Téma:

Do chatu TN.cz přijal pozvání ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger. Odpovídal na dotazy čtenářů ohledně nemocniční péče v časech koronakrize a promluvil třeba také o tom, jestli se sám bojí koronaviru a kdy se podle něj situace zlepší.

Nemocnice musí kvůli náporu nakažených omezovat svou péči. Některé zákroky musí omezit, jiné ovšem nejde odkládat. O podrobnostech ohledně nemocniční péče v druhé vlně šíření koronaviru odpovídal ve středu večer ředitel FN Královské Vinohrady Petr Arenberger.

 

Budoucnost nevidí úplně černě. "Jak zafunguje u většiny lidí očkování, situace se bude zlepšovat,“ uvedl ředitel ve středu.

 

 

Arenberger také napsal, jaká je současná kapacita FN Královské Vinohrady a kolik lidí denně zemře: "Celkem máme v tomto okamžiku 69 hospitalizovaných, nejtěžších je 12. Denně zemřou zatím až 2 pacienti. Připravujeme se na několik stovek hospitalizovaných v období mezi 3. a 11. listopadem.“

 

Padla také otázka, zdali se přímo on bojí koronaviru. "Není třeba se bát. Jen si dávat pozor, aby se člověk zbytečně nenakazil. To platí u infekčních nemocí obecně,“ odpověděl Petr Arenberger.

 

 

Co se týče novorozenců a onemocnění Covid-19, tak ti mají podle ředitele Arenbergera často bezpříznakový průběh. Mohou mít ale také horečku, apatii, rýmu, kašel, zrychlené dýchání, namáhavé dýchání, zvracení, průjem nebo neprospívání.

 

Na všechny zodpovězené otázky se můžete podívat zde:

 

On-line rozhovor


Ředitelé nemocnic v Televizních novinách popsali, jak zvládají příval pacientů:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz