Navážení se do partnera

Sněm ANO? Neřešilo se směřování hnutí, jen se kritizovala ČSSD

Téma:
ANO

Sněm vládního hnutí ANO po dvou dnech skončil. Delegáti na něm na příští dva roky zvolili staronového předsedu, strategii, ale i nové místopředsedy. Prakticky všechno šlo jako na drátkách - bez diskuzí nebo rozdílných pohledů na věc.

Andrej Babiš ale také další lidé z vedení hnutí se však několikrát opřeli do svých koaličních partnerů. Trhlina mezi koaličními partnery se po těchto slovech Andreje Babiše určitě nezmenšila.

 

Naopak. Předseda hnutí nevyloučil, že bude chtít otevřít diskusi kolem koaliční smlouvy. V úvahu by pak připadal například škrt požadavku na prosazení zálohovaného výživného. Ano bylo podle Babiše po volbách nezkušené a koaliční partneři toho využili.

 

"Ta vláda je manželství z rozumu. Nerad bych se vracel do doby Kalouska a Nečase, kdy se okopávali kotníky," komentoval sjezd ANO ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD. "Pan Babiš řekl, že ho zdržuje diskuze. Beru to jako start kampaně do krajských voleb," komentoval to další z vládních partnerů ANO Pavel Bělobrádek z KDU-ČSL.

 

 

Rozbouřené moře koaličních diskuzí se po sněmu ANO zřejmě trochu uklidní. Za čtrnáct dní mají ale svůj celostátní sjezd sociální demokraté a možná budou chtít vrátit úder.

Související témata:
TN.cz / TV Nova / Zuzana Štíchová