Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.2. 2019 20:25
Unikátní záběry

Sjezd o život. Lyžař natočil, jak se za ním řítí sjezdovkou lavina

Zdroj: TV Nova

Pád laviny ve švýcarském středisku Crans-Montana zachytila kamera na helmě jednoho z lyžařů. Jízda z kopce se pro něj stala doslova jízdou o život. Před valící se masou sněhu se mu ale podařilo uniknout do bezpečí. Takové štěstí neměl čtyřiatřicetiletý Francouz, který v noci zemřel na následky zranění způsobených pádem laviny v nemocnici.

Na záběrech z kamery je vidět, jak si jiný lyžař nasazuje rukavice a bere hůlky, pak se v poklidu vydávají z kopce směrem dolů. Za lyžařem se ozývá zlověstný hukot, když se otočí, valí se na něj obrovská masa sněhu. Lyžař okamžitě zrychluje a spěchá dolů z kopce, několikrát se ještě otočí a je vidět, že se mu podařilo lavině ujet.

 

 

Dramatické záběry vznikly v úterý ve švýcarském horském středisku Crans-Montana. Lavina se odpoledne spustila na sjezdovku Kandahar. Čtyři lyžaři skončili zasypáni sněhem. Jeden francouzský zaměstnanec areálu následkům zranění v noci podlehl.

 

"Lavina byla dlouhá 840 metrů. Když jsme se doslechli, že jsou pod sněhem pohřbení lidé, museli jsme odtamtud vyhnat davy přihlížejících. Do pátracích akcí, které probíhaly celou noc, se zapojilo na 240 policistů, záchranářů a vojáků," uvedl velitel místní policie Christian Varone.

 

 

K pátrací akci nasadili záchranáři i čtyři vrtulníky. Obávali se, že pod sněhem mohlo skončit i 12 lidí. Ráno ale potvrdili, že nikdo další již zasypán nebyl a pátrací akci ukončili.
 

vbo TN.cz
Reklama