Lyžování v Jeseníkách

Devět případů za tři hodiny. Horští záchranáři se zapotili, vzlétl i vrtulník

Horská služba čtyřkolka
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 20. 2. 2020
Téma:

Náročný den mají za sebou členové horské služby v Jeseníkách. Během pouhých tří hodin vyjížděli ve čtvrtek po poledni k celkem devíti případům. Všechny zaznamenali na sjezdovkách na Červenohorském sedle.

Během čtvrtečního odpoledne hlásily nárůst případů, u nichž musely zasahovat, také další stanice horské služby v Jeseníkách.


"Projevil se masivní příjezd návštěvníků před prodlouženým víkendem na začátku jarních prázdnin Jihomoravského kraje. Naši záchranáři pomalu nestačili svážet zraněné na stanici," řekl náčelník Horské služby Jeseníky Vítězslav Kaller.

 


Sjezdovky jsou v posledních dnech, kdy probíhají jarní prázdniny, doslova přeplněné. Mnoho lyžařů navíc podle slov záchranářů působí dojmem, že letos vytáhli lyže úplně poprvé.


"V jednom z případů došlo při pádu k podezření na úraz páteře, takže k nám zamířil i záchranářský vrtulník," dodal Kaller.


Náčelník horské služby proto nabádá lyžaře ke zvýšené opatrnosti a dodržování bezpečnosti na sjezdovkách. A to i kvůli tomu, že na svazích je v době jarních prázdnin větší počet dětí.

 

Na českých horách je konečně dost sněhu, aby se mohla otevřít většina sjezdovek. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz